Zavolajte nám +421 910 972 309

Priemyselná 5863, Malacky

Sleduj nás :
ateliermanetti.com > Nezaradené  > Naučte sa správne čítať dress code na pozvánke

Naučte sa správne čítať dress code na pozvánke

Smart causal, black tie či white tie? Niekedy aj tým ostrieľaným dokáže dress code na pozvánke poriadne zamotať hlavu. Naučte sa s nami správne prečítať pozvánku na spoločenskú udalosť a vyberte si správne šaty. Vyrobiť si nepríjemné faux pas na spoločenskej akcii sa dá veľmi ľahko. Stačí, ak si zle vyložíte povinný dress code uvedený na pozvánke a trápna situácia je na svete. Porozumieť etikete odievania na slávnostných podujatiach nie je náročné, stačí si osvojiť niekoľko univerzálnych pravidiel. Jednotlivé štýly sa líšia vo formálnosti. Najuvoľnenejšou v obliekaní je požiadavka na „causal“ šaty, najstriktnejší odev sa označuje pojmom „white tie“.

Causal

Na causal akcii sa budete cítiť ako medzi priateľmi a rodinou. Presne ako u nás v Atelier Manetti:-) Prím hrá neformálnosť a uvoľnenosť. Páni nič nepokazia dlhými nohavicami či džínsami s tričkom, ženy môžu vsadiť na pohodlné šaty. V takomto prípade vám dress code dovoľuje odviazať sa, zapojiť do outfitu zaujímavé módne detaily a vyjadriť tak vlastný osobitý štýl. Nech už to bude akokoľvek uvoľnená spoločenská akcia, nevyžehlené či roztrhané oblečenie si nechajte doma. Pre nás Talianov sú alfou omegou vkusné a kvalitné topánky.

Smart causal

Ak stojí na vašej pozvánke požiadavka na smart causal dress code, môže to byť výzva. Odporúčame vám výber jednotlivých módnych kúskov prispôsobiť konkrétnej akcii. Čím formálnejšia udalosť, tým menej ležérnosti. Páni si faux pas určite nevyrobia oblekom bez kravaty a dámy jednoduchými spoločenskými šatami alebo dlhými cigaretovými nohavicami s topom, prípaden aj trendovým sakom.

Cocktail

Na cocktail udalosť by muži mali prísť v obleku s tmavou kravatou a bez vzorov. Ženy urobia najlepšie, ak si zo skrine vyberú  „little black dress“, čiže malé čierne koktailové šaty. Tu však, dámy, pozor! Protokol hovorí, že spoločenské šaty by mali bezpečne zakrývať kolená.

Nezabudnite na vhodnú spodnú bielizeň. Len máločo je počas spoločenskej udalosti nevkusnejšie, než „vykúkajúce“ ramienko od podprsenky či obtiahnuté nohavičky s viditeľnými švami.

Black tie

Nenechajte sa pomýliť názvom. Nie čierna kravata, ale čierny smoking s motýlikom je podstatou tohto pánskeho outfitu. Či už je to svadba alebo iná formálna udalosť, u dám sa očakávajú elegantné spoločenské šaty, lodičky a ladiace šperky. Šaty by mali  pôsobiť slávnostne, kvalitne a rovnako aj dôstojne k typu udalosti, na ktorej sa zúčastňujete. Vedeli ste, že dĺžku spoločenských šiat určuje čas, kedy sa podujatie koná? V dopoludňajších či popoludňajších hodinách si môžete dovoliť aj kratšie strihy, na večernú udalosť by ste však mali prísť v dlhých róbach s dostatočnou dávkou noblesy.

White tie

Ak vám prišla pozvánka s požiadavkou white tie, pripravte sa na tú najformálnejšiu udalosť. Vtedy sa neodpúšťa ani najmenší módny prehrešok. Páni musia zvoliť čierny frak s vestou a motýlikom bielej farby. Dámy musia byť odeté v dlhých spoločenských šatách s lodičkami, vhodné sú aj elegantné róby s rukavičkami. Šaty by mali budiť dojem elegancie a zároveň luxusu, čo docielite ručným zdobením či výnimočnými detailmi a kvalitnými látkami.

Tak príjemnú zábavu!

Ak si nebudete vedieť poradiť, jednoducho nám stačí zavolať. Váš Atelier Manetti

 

Zdielať:
Translate »